Ana içeriğe atla

“Namazıma ne karışıyorsun, padişah mısın?” Padişahım senin camiye gidişin buysa...

Merhabalar Canım kardeşim,
 Bir haber ve bir video cevabı ile düzenlemeyi kısa keseceğim

"Cuma namazını kılmak üzere camiye gelen 70 yaşındaki dede, Erdoğan girerken korumaları yüzünden camiye alınmayınca “Namazıma ne karışıyorsun, padişah mısın?” diye tepki gösterdi.

Cuma namazını kılmak ve Milletvekili Mustafa Baş’ın annesinin cenaze namazına katılmak üzere bugün İstanbul’da Eyüp Sultan Camii’ne giden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 70 yaşında bir kişi tarafından protesto edildi.

70 yaşındaki dede, Erdoğan’ın içeriye girmesi sebebiyle korumalar ve polisler tarafından camiye alınmadı. İçeri alınmayan kişi, Erdoğan’a “Sen benim namazıma nasıl karışıyorsun, padişah mısın?” diye bağırarak tepki gösterdi.

Erdoğan sözleri duymazlıktan gelerek yürümeyi sürdürürken, polisler 70 yaşındaki adamın ağzını elleriyle kapatarak bu kişiyi susturmaya çalıştılar. Tepki gösteren kişi, bir süre sonra camiye alındı. Erdoğan’ın giriş organizasyonu nedeniyle camide ezan 12:25 yerine ancak 12:40’ta okunabildi."
http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyaset/70-lik-dededen-erdogan-a-padisah-misin-haberi-24017Linke tıklayınız.

yılmaz erdoğan padişah http://www.youtube.com/watch?v=VQBKO4E8tNs


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Baykuş uğursuz mudur, bilge midir? Batı-Doğu ve Toplum-benlik açısından bir derleme

Birileri uğursuz diyor, birileri saygı duyuyor bu canlıya.
Bu minvalde ilerleyip bir çözümleme haddinde olmayarak, toplumumuzun ve benliklerimizin değerleri hakkında bir düzenleme olacak bu yazı.
Buyur sergüzeştime kardeşim benim.

Batı'da ve Doğu'da farklı değerlendirilen bu canlı, bilgiye karşı pragmatist ve pesimist olan kitlelerin farklı yorumları olarak geliyor bana. Açıklayayım.
Buyrunuz:

Baykuş, aklın tanrıçası Athena'nın simgesidir . Bu nedenle Batı'da pekçok kitabevi baykuşu kendi logosunda kullanagelmiştir. Baykuş, Amerika'da aklı, Hindistan'da kötü şansı sembolize eder.
Batı Avrupa'nın çoğu bölgesinde baykuş, gündüzleri kör ve çaresiz olduğu için aptallığın sembolüdür.
Kardeşimiz, canımız bu garip canlının, bilgeliğin sembolü olduğu söylenir.
İlkçağ'da bilgeliğin simgesidir.
Mimarsinan üniversitesinin de sembolüdür.
Ülkemizde uğursuz olarak görülse de baykuşun bizi kötü güçlerden koruduğuna inananlar da vardır.
Felsefenin simgesi, bilginin…

Öyle bir ölsem Öyle bir ölsem çocuklar Size hiç ölüm kalmasa.

Konu o kadar ağır ki, üzerine yorum yapmayacağım.

Yedi yaşında bir kızım, büyümez ölü çocuklar.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Srebrenitsa_katliam%C4%B1 1995 yılı temmuz ayında katledilen 10.000 kişi içinden  4 yaşında küçük bir çocuk ölmeden hemen önce annesine  “çocukları küçük kurşunla öldürürler değil mi anne ?”  diye sorar... Öyle bir ağlasam     Öyle bir ağlasam çocuklar     Size hiç gözyaşı kalmasa.
    Öyle bir aç kalsam     Öyle bir aç kalsam çocuklar     Size hiç açlık kalmasa.
    Öyle bir ölsem     Öyle bir ölsem çocuklar     Size hiç ölüm kalmasa. Aziz Nesin

Benim sizden kendim için hiçbir şey istediğim yok. Şeker bile yiyemez ki kâat gibi yanan çocuk.Nazım Hikmet Ran

29 Ekim ve "Benim naçiz vücudum birgün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşıyacaktır."

Attilâ İlhan'ın "o sarışın kurt" adlı eserinde muhteşem üslubu ile anlattığı ve kitabın hayran kaldığım bir yerinden bahsedeceğim. Merak edenler açsınlar okusunlar, derim.


 İzmir, Naim Palsas çevresi; akşamüstü.
 Mustafa Kemal Paşa heyecanla: - "Temeli büyük Türk milletinin ve onun kahraman evlâtlarından mürekkep büyük ordumuzun vicdanında akıl ve şuurunda kurulmuş olan Cumhuriyetimizin ve milletin ruhundan mülhem prensiplerimizin bir vücudun ortadan kaldırılması ile bozulabileceği fikrinde bulunanlar, çok zayıf dimağlı bedbahtlardır. Bu gibi bedbahtların, Cumhuriyetin adalet ve kudret pençesinde lâyık oldukları muameleye maruz kalmaktan başka nasipleri olmaz. Benim naçiz vücudum birgün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşıyacaktır. Ve Türk milleti emniyet ve saadetinin kefili olan prensiplerle medeniyet yolunda, tereddütsüz yürümeğe devam edecektir." 1926 (Atatürk'ün S.D. III, S. 80)
http://www.kultur.gov.tr/TR,25403/cumhuriyet.htm…